Rehabilitacja i rozwój

INFORMACJE I PORADNIK 

  1. JOGA

Zajęcia grupowe z jogi dla dzieci od 4-11 lat.

Dzieci to urodzeni jogini, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by już kilkulatki ćwiczyły jogę. Małe dzieci zakładają nogi za głowę, bez trudu siadają w kwiecie lotosu czy wyginają kręgosłup w koci grzbiet. Dzięki elastycznym stawom maluchy mogą przyjmować pozycje, które są prawie niemożliwe dla dorosłych. A na czym polega joga dla dzieci? To głównie zabawa i spontaniczność. Na zajęciach wykonuje się m.in. asany zwierzęce – przyjmując te pozycje, dzieci naśladują zwierzęta. Wywołuje to dużo śmiechu, pobudza kreatywność i wyobraźnię, zachęca do wesołej komunikacji
z rówieśnikami. Ćwicząc jogę, można się świetnie bawić a przy tym harmonijnie rozwijać ciało i skorygować wady postawy. Dzięki jodze dzieci łatwiej skupiają uwagę i są bardziej świadome własnego ciała, poprawia się koncentracja i pamięć dziecka.

Podczas zajęć dzieci poznają i ćwiczą następujące umiejętności:

– nauka podstawowych asan;

– nauka prawidłowego oddechu;

– poznanie różnych form relaksacji;

– zabawy muzyczno-ruchowe i rozgrzewki;

– improwizacja ruchem;

– nauka rozładowywania napięcia;

  1. Jogopedia  – NOWOŚĆ !!!!

Zajęcia indywidualne dla dzieci w wieku od 4 – 11 lat.

Zajęcia z jogopedii to propozycja dla dzieci, które chcą połączyć ćwiczenia logopedyczne z jogą. Na zajęciach łączymy ćwiczenia ruchowe, słuchowe, oddechowe, słowne i muzyczne, by poprawić kondycję aparatu artykulacyjnego. Dzieci uwielbiają stroić miny i z ogromną chęcią wcielają się w zwierzątka, powtarzają wyrazy i wierszyki. Podczas zajęć uruchamiamy nie tylko ciało i język, ale również wyobraźnię. Każde ćwiczenie fizyczne związane jest z ćwiczeniem logopedycznym, dzieci z przyjemnością zamieniają się w kumkające żabki, syczące węże, a nawet stają się drzewami, których liście cichutko szeleszczą. Odgrywanie ról sprawia dzieciom wiele radości. Dodatkowo w czasie zajęć wprowadzamy różne formy relaksacji, podczas muzyki relaksacyjnej opowiadamy bajki – jednocześnie wplatając gimnastykę buzi i języka oraz dużo wyrażeń dźwiękonaśladowczych.

3. WARSZTATY PAMIĘCI DLA OSÓB po 65 r ż

„Spotkania przy kawie” skierowane dla osób, które coraz rzadziej wychodzą z domu, brakuje im motywacji i chęci do spotkań, coraz częściej o czymś zapominają lub z trudem przypominają sobie o pewnych rzeczach.

Trening pamięci dla to nie tylko wspaniała rozrywka, ale i okazja by  spędzić miło czas z innymi i poznać kogoś nowego. Trening pamięci powinien być obowiązkowy dla każdego, kto ukończył 60. rok życia. Dlaczego? Ponieważ  to w pamięci gromadzimy wiedzę potrzebną do wykonywania nawet tak prostych czynności, jak ubieranie się czy utrzymanie higieny. Pamięć pozwala nam także komunikować się z innymi ludźmi, wyrażać swoje poglądy czy podejmować decyzje. Ją też można ćwiczyć, by dłużej nam służyła, a w jaki sposób o nią dbać? – co robić a czego unikać? O tym opowiemy już na warsztatach, na których będziemy wykonywać ćwiczenia pamięci poprzez gry
i zabawy, by jak najdłużej zachować pamięć w dobrej kondycji. Badania wykazały, że praktykowanie treningów pamięci w każdym wieku, wydłuża komfort codziennego funkcjonowania osób starszych o przynajmniej 10 lat.

  1. POMOC WYCHOWAWCZA I ROZWÓJ MOTYWACJI

Motywacja potrzebna jest człowiekowi przez całe życie ! Do czego ? do nauki, do wysiłku intelektualnego , do szczęścia 🙂 Kluczem do sukcesu jest “chcieć ” i wiedzieć jak  to zrobić co chcemy – poradnik na zajęciach :

INSTRUKTAŻ METODY ŻETONOWEJ

  • zajęcia indywidualne dla rodziców z metody wychowawczo – motywacyjnej

– jak stworzyć system żetonowy?

– jak stworzyć kontrakt z dzieckiem?

– jak ustalić z dzieckiem zasady obowiązujące w domu?

– jak motywować dziecko nagrodą, zamiast straszenia karą?

– jak zniwelować niewłaściwe zachowania u dziecka?

– jak zachęcić dziecko do konkretnego obowiązku?

  • zajęcia indywidualne dla dzieci z treningu motywacji

– praca nad emocjami, zachowaniem

 ustalenie kontraktu z dzieckiem

– planowanie obowiązków i przyjemności

 praca nad motywacją