Kontakt
Skontaktuj się z nami
Skontaktuj się z nami
Adres
ul. Warszawska 145/3, 61-041 Poznań
+48 883 701 769
godziny otwarcia
Pon-Pt: 8.00 - 21.00
Sobota: 10.00 - 16.00
Często zadawane pytania (FAQ)
JAK WYGLĄDA WIZYTA U PSYCHIATRY dziecięcego ?
1. Lekarz podczas kilku pierwszych wizyt rozmawia z rodzicami dziecka i samym dzieckiem, aby ostatecznie rozpoznać problem dziecka.
Ocena stanu psychicznego dziecka polega na rozmowie, a czasami konieczne jest skierowanie na dodatkowe badania do psychologa.
2. Na kolejnej wizycie lekarz rozmawia z rodzicami, przedstawia diagnozę uwzględniającą kontekst rodzinny oraz społeczny dziecka, proponuje leczenie (np. psychoterapeutyczne, farmakologiczne).
3. Jeżeli lekarz zaleci leczenie farmakologiczne, wówczas może wcześniej zlecić badania (np. badania krwi, EEG głowy, EKG serca lub inne niezbędne badania diagnostyczne), po to, aby ocenić stan somatyczny pacjenta.
4. Czas trwania wizyty jest różny, zależny od potrzeb diagnostycznych.
JAK WYGLĄDA WIZYTA U PSYCHOLOGA?
1. Najczęściej na pierwszym spotkaniu psycholog rozmawia z rodzicami, aby uzyskać informacje nt. problemów dziecka, dotychczasowych sposobów radzenia sobie z trudnościami, sytuacji rodzinnej, historii edukacyjnej i zdrowotnej dziecka.
2. Następna wizyta to badanie psychologiczne dziecka. Dzięki wykonaniu testów psychologicznych psycholog może ocenić potencjał dziecka, jak również jego ograniczenia, przeżywane trudności lub źródła frustracji.
3. Kolejnym elementem badania psychologicznego jest rozmowa z dzieckiem, wykonywanie rysunków, odpowiadanie na łatwe i bardziej skomplikowane pytania, czasem pisanie i czytanie. Testy psychologiczne są zróżnicowane, psycholog dostosowuje rodzaj testu do wieku i problemu dziecka.
4. Na następnej wizycie odbywa się spotkanie z rodzicami lub z pacjentem, aby przedstawić wyniki badań i ustalić dalsze postępowanie terapeutyczne.
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA PIERWSZĄ WIZYTĘ?
Do Poradni można zapisać się telefonicznie pod nr tel. 883 -70-17-69
Na pierwsze spotkanie przygotujcie Państwo:
* dane osobowe pacjenta (w tym PESEL pacjenta),
* dowód ubezpieczenia
* ewentualną dotychczasową dokumentację lekarską i psychologiczną (karty informacyjne z pobytów w szpitalu, badania psychologiczne, opinie itp.).
Pacjenci są zapraszani do gabinetu zgodnie z kolejnością zapisu na ustaloną godzinę. Trudno jest przewidzieć dokładnie długość pobytu jednego pacjenta w gabinecie lekarskim, zwłaszcza, jeśli chodzi o dzieci. Zdarza się, że lekarz lub psycholog musi poświęcić więcej czasu pacjentowi niż wynika to z godzin zapisu. Prosimy zatem o cierpliwość.

Wyślij nam wiadomość
annajankowiak@gmail.com

Odwiedź nasze biuro
ul. Warszawska 145/3, 61-041 Poznań

Zadzwoń do nas
+48 883 701 769