O nas

 

Pracownia Rehabilitacji i Terapii Diamed

Pracownia Rehabilitacji Funkcji Poznawczych to zespół gabinetów terapeutycznych, lekarskich i psychologicznych, skupiających specjalistów z dziedziny psychologii, pedagogiki, neurologii, psychiatrii dzieci, młodzieży i dorosłych oraz dietetyki i fizjoterapii po to, aby dzięki interdyscyplinarnie przygotowanemu zespołowi zapewnić Państwu możliwość diagnostyki i rehabilitacji różnych trudności i schorzeń na przestrzeni całego życia.

 Nasze kwalifikacje pozwalają oferować Państwu najwyższej jakości diagnozę wczesnych opóźnień i nieprawidłowości oraz dysfunkcji w rozwoju dziecka już od 2 roku życia. Proponujemy prowadzenie stymulacji prawidłowego rozwoju różnymi metodami (integracja sensoryczna, biofeedback, metody rehabilitacyjne). Oferujemy pomoc w rozpoznaniu przyczyn trudności adaptacyjnych w przedszkolu, szkole. Diagnozujemy powody trudności w nauce i udzielamy porad, jak pomóc dziecku te trudności przezwyciężyć. 

          Oferujemy także całą gamę warsztatów doskonalących umiejętności wychowawcze rodziców i wychowawców.

          Psychologowie kliniczni, neurolodzy, psychiatrzy oraz terapeuci uzależnień oferują pomoc w diagnozie i leczeniu farmakologicznym oraz psychoterapeutycznym zaburzeń psychicznych i chorób, m. in. takich jak np. depresja, lęk, nerwica, autyzm, ADHD, moczenie nocne, fobia szkolna, psychoza, choroba Alzheimera i inne przyczyny zaburzeń otępiennych czy zaburzeń psychicznych.

Nasza historia

Pierwsza nasza poradnia powstała w Gnieźnie w 2008 r. jako Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Od 2009r. rozszerzyliśmy działalność o Poradnię Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych, Poradnię Leczenia Uzależnień i Poradnię Logopedyczną. W chwili obecnej oferujemy powyższe świadczenia w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

          Pracownia w Swarzędzu powstała w 2010 r., w związku z dużym zapotrzebowaniem na nasze świadczenia i utrudnieniami w dostępie do pomocy specjalistów w ramach bezpłatnych porad. Oferta wzbogacona jest o szeroki wachlarz usług rehabilitacyjnych i stymulujących rozwój dziecka, także we współpracy z innymi placówkami. W Poznaniu usługi są odpłatne.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Założycielem poradni DIAMED jest lek. med. Anna Jankowiak (psychiatra, psycholog, psychoterapeutka, instruktor szkolenia psów, dogoterapeuta). Pracownicy Poradni posiadają wysokie kwalifikacje oraz wieloletnie doświadczenie zawodowe, rozszerzają swoje umiejetności terapeutyczne w renomowanych szkołach terapeutycznych, takich jak: 

– Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej,
– Polski Instytut Ericksonowski,
– Państwowa Agencja Rozwiązywnia Problemów Alkoholowych.
Dodatkowo procesy terapeutyczne podlegają superwizji superwizorów akredytowanych przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne i PARPA.

  Skontaktuj się z nami

  Umów się na wizytę dzwoniąc pod numer: +48 883 701 769.

  W razie pytań skorzystaj z poniższego formularza kontaktowego.

  10 + 6 =

  +48 883 701 769

  ul. Warszawska 145/3, 61-041 Poznań

  kontakt@psychoterapia-zdrowie.pl