„Dogoterapia – aktywnie !”

Program autorski pracy terapeutycznej z udziałem psów. 

Jestem psychologiem i psychoterapeutą, a także instruktorem szkolenia psów , instruktorem Rally -O i dogotetapeutą. Ponad 20 letnie doświadczenie zawodowe i zdobyta wiedza pozwalają mi tworzyć nowe metody terapii oparte o specjalistyczne sposoby pracy z psami. W ostatnich latach zgłębiam wiedzę o takich możliwościach pracy psów które są skuteczne terapeutycznie i sprawiają przyjemność również psim pomocnikom . Dbamy o to , żeby praca była etyczna i komfortowa . Efektem zajęć dogoterapeutycznych jest poprawa równowagi emocjonalnej , stymulacja poznawcza i rozwój społeczny . Dobieramy metody pracy indywidualnie do potrzeb pacjenta / klienta . 

Zachęcam również zdrowych pasjonatów psich aktywności (młodzież i  dorosłych ) do udziału w szkoleniach – zawsze można pracować nad doskonaleniem komunikacji tymi metodami .

Pracujemy terapeutycznie z udziałem psów na trzy sposoby :

  1. Prowadząc indywidualne zajecia terapeutyczne z zakresu rozwoju mowy , rozwoju ruchowego , poprawy komunikacji na których realizujemy określone na wstępie cele np. poszerzenie słownika , poprawa aktywności komunikacyjnej , poprawa aktywności ruchowej a pies bierze w nich udział jako Pomocnik Terapeuty i w wyniku jego udziału wzrasta motywacja do wykonywania ćwiczeń u rehabitowanego pacjenta . Takie zajęcia wymagają wcześniejszej konsultacji potwierdzającej że para Pacjent i Pies Pomocnik Terapeuty będą mogli wspólnie skutecznie pracować . 
  2. Prowadząc warsztaty i zajęcia indywidualne z udziałem psa podczas których uczymy umiejętności pracy z psami i poszerzamy kompetencje społeczne uczestników . Konieczne jest spotkanie zapoznawczo – kwalifikacyjne , aby potwierdzić , że ten rodzaj terapii jest właściwą propozycją terapeutyczną. 
  3. Prowadząc zajęcia przygotowujące kursantów do opanowania umiejętności pracy z psem , poprawy komunikacji z psem i otoczeniem , umiejętności prowadzenia psa w psim sporcie np Rally – o . Możliwe jest przygotowanie zainteresowanych do udziału w ogólnopolskich zawodach psiego posłuszeństwa na luzie ( Rally – O ) i udział w tych zawodach . Przed rozpoczęciem pracy konieczne jest spotkanie zapoznawczo – kwalifikacyjne .

Koszty terapii :

  • konsultacja kwalifikacyjna 130 zł
  • Terapia indywidualna w ustalonym cyklu kilku spotkań 130 zł 
  • Warsztaty lub spotkania w małej grupie 50 – 80 zł zależnie od ilości uczestników 

Zgłoszenia :

-na adres mailowy annajankowiak@gmail.com

  • SMS o treści ” Dogoterapia – aktywnie !”  na nr tel 605 319 650